muzica si film
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

muzica si film

muzica si film
 
AcasaAcasa  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  

 

 Anahi Giovanna Puente Portillo

In jos 
AutorMesaj
Admin
Admin



Mesaje : 444
Data de înscriere : 28/01/2009

Anahi Giovanna Puente Portillo Empty
MesajSubiect: Anahi Giovanna Puente Portillo   Anahi Giovanna Puente Portillo EmptyMier Ian 28, 2009 6:08 pm

Anahi Giovanna Puente Portillo Anahigiovannapuenteporths5.th
Sus In jos
https://vedete.forumgratuit.ro
Admin
Admin



Mesaje : 444
Data de înscriere : 28/01/2009

Anahi Giovanna Puente Portillo Empty
MesajSubiect: Re: Anahi Giovanna Puente Portillo   Anahi Giovanna Puente Portillo EmptyMier Ian 28, 2009 6:09 pm

Anahi Giovanna Puente Portillo s-a nascut la data de 14 mai 1983 in Ciudad de Mexico. Este o tanara actrita si cantareata care face parte din formatia fenomen RBD.

Biografie si Cariera :

Inca de la varsta de 2 ani a intrat in lumea muzicii, participand la programul de televiziune “Chiquiladas”. La 8 ani si-a facut debutul si in lumea filmului, jucand in telenovela pentru copii “Angeles sin paraiso”. A mai jucat intr-o serie de telenovele precum: “Muchachitas”, “Alondra”, “Strengarita”, “Elena, viata mea”, “Femei iselate”, “Prima dragoste”.

Dupa ce a terminat filmarile la “Prima dragoste”, aceasta a recunoscut public faptul ca sufera de anoexie si de bulimie. Fiind la un pas de moarte, ea a cerut ajutor medicat profesional. A mai jucat in filme precum “Nacidos para morir”, “Habia una vez una estrella” si altele.

Adevaratul suces si adevarata consacrare a venit odata in 2004 cu telenovela “REBELDE” unde a jucat rolul Miei Colucci. Personajele principale au format si o formatie “RBD” care a avut un success fulminant, albumele lor vanzandu-se in milioane de exemplare in intreaga lume. Au avut multe concerte peste tot, venind in 2007 chiar si in Romania. Aici au primit Discul de Aur pentru vanzari.

Pe scurt despre Anahi Giovanna Puente Portillo :

- Zodie: Taur
- Inaltime: 1.62
- Mancare preferata: sushi
- Visul sau este sa devina creatoare de moda si sa-si deschida un magazin de haine la Milano.
- Si-a facut un implant de silicoane insa a trebuit sa si-l scoata deoarece corpul sau nu l-a acceptat.

Citate :

- “Multi dintre iubitii mei mi-au fost infideli. Insa viata se va ocupa de ei. Viata este c un bumerang.“

Discografie :

- “Hoy es maniana?” 1996
- „Anclado en mi corazon“ 1997
- „Baby blue“ 2000.

Discografie RBD :

- „Rebelde” 2006
- „Nuestro amor” 2006
- „RBD, Live in Hollywood” 2006
- „Celestial” 2007
- „Rebels” 2007.
Sus In jos
https://vedete.forumgratuit.ro
 
Anahi Giovanna Puente Portillo
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
muzica si film :: Actrite telenovele-
Mergi direct la: